Wypoczynek2016

W zależności od pogody planujemy odwiedzić fantastyczne miejsca:)

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej

Studio_Filmów_RysunkowychWizyta w SFR to żywa prezentacja procesu produkcji filmu animowanego w miejscu, w którym te filmy naprawdę powstają. Dzięki pobytowi w Studio poznamy kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzymy swoją wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe, czy też dowiemy się na czym polega skład komputerowy.Zobaczymy jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Podczas pobytu w Studio będziemy obcować z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi. Każda taka wizyta kończy się w kinie „Studio” pokazem (ok. 40 min).

DSC_5307

Góra Żar (761 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Andrychowskim (zachodnia część Beskidu Małego), znajdujący się nad Jeziorem Międzybrodzkim.

zar
Na szczycie góry znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej (Elektrownia Porąbka-Żar) w kształcie deltoidu, oddany do użytku w 1979, który całkowicie zmienił jej wygląd. Ma on 650 m długości oraz 250 m szerokości w najszerszym miejscu i mieści 2 310 000 m³ wody, której maksymalna głębokość wynosi 28 m. Zbiornik jest uszczelniony kilkoma warstwami asfaltu, przełożonymi żelbetem. Obwałowania mają ponad 30 m wysokości. Od 2003 na szczyt góry można wjechać koleją linowo-terenową należącą do Polskich Kolei Linowych. W okresie zimowym działają dwa wyciągi i trasy narciarskie wzdłuż nich. Ze szczytu góry rozciąga się panorama na Jezioro Żywieckie, pasmo Magurki Wilkowickiej i Hrobaczą Łąkę.

Czantoria

DSC_0675

Wycieczka z wyjazdem kolejką linową na górę Czantoria. Obecnie jest to najnowocześniejsza kolejka w polskiej części Beskidów. Kolej Linowa Czantoria jest miejscem bardzo dobrze znanym w regionie, dobrze znanym w Polsce, ale również
coraz częściej odwiedzane przez zagranicznych turystów. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Czantoria
Wycieczka do Wisły

wycieczka-do-wislyDSC_1107

Wisła to piękna miejscowość w województwie śląskim, powiecie cieszyńskim. Blisko stąd do granicy z Czechami i Słowacją. Wisła to górska miejscowość w Beskidzie Śląskim. Najniżej położonym miejscem w Wiśle jest dolina rzeki Wisły na granicy z Ustroniem (392 m n.p.m.), zaś najwyżej – szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m. Dolinę, w której leży miasto, otaczają malownicze góry Beskidu Śląskiego.

Ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka

kielbaski discoNic dodać:) zdjęcia „mówią” wszystko:))

Opalanko na Wisłą:)

most1 most2

Scroll to Top