Marta Smuk – instruktor zajęć teatralnych IV turnusu w Ustroniu
Aktorka i wokalistka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego w Legnicy (kierunek wokal), Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Głogowie (kier. fortepian, wokal ,flet prosty) i Studium Wokalnego przy Klubie Garnizonowym w Głogowie (kierunek wokal). Studiowała na kierunku jazzu i muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Finalistka II edycji programu „Idol” w telewizji Polsat (2003). Zwyciężczyni programu „Szansa na sukces” w TVP 2 z udziałem Czesława Niemena. Na deskach teatralnych obecna od 1999r., kiedy to zadebiutowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni rolą Dione w spektaklu „Hair” w reż. Wojciecha Kościelniaka. Wielokrotnie zresztą kontynuowała współpracę z reżyserem: w „Operze za trzy grosze” w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, „Chłopi”, „Lalka”, „Bal w operze” czy „Francesco” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Kilkuletnia obecność na deskach Teatru Muzycznego Roma zaowocowała udziałem w przedstawieniach „Miss Saigon”, „Grease”, „Akademia Pana Kleksa” i „Koty”. Współpracuje z wybitnymi reżyserami: Jerzym Gruzą („Skrzypek na dachu” – rola Szpryncy, córki Tewiego), Maciejem Korwinem („Shrek” – Smoczyca, „Spamalot” – Pani Jeziora), Tomaszem Dutkiewiczem („Ghost” – Oda Mae Brown, „Gorączka Sobotniej Nocy”), Marcinem Sławińskim („Okno na Parlament” – pokojówka) oraz Justyną Celedą u której wcieliła się w postać Dziudziulińskiej w spektaklu „Klub Kawalerów”. Rola ta została dostrzeżona przez społeczność teatralną, co zaowocowało przyznaniem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego indywidualnego wyróżnienia aktorskiego w ogólnopolskim konkursie „Klasyka Żywa” w 2015r. Do innych najważniejszych wyróżnień zalicza także otrzymaną w 2010r. nagrodę publiczności na Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni za rolę Pani Jeziora w spektaklu „Spamalot”, za którą w tym samym roku otrzymała nagrodę Prezydenta Gdyni w uznaniu „temperamentu, wdzięku i kunsztu wokalnego”.
Wystąpiła w spektaklu „Ostatnie takie lato” w reż. Dariusza Lewandowskiego i koncercie „Porgy and Bess” w reż. Ryszarda Ronczewskiego.
Swojego niepowtarzalnego głosu użycza także w produkcjach filmowych, zarówno w dubbingu jak i nagrywając partie wokalne do takich filmów jak: „Mr Peabody i Sherman”, „Zaczarowana” (2007), „Shrek 2” i „Król Lew 3” (2004), „Mój Brat Niedźwiedź” (2003), „Kim Kolwiek” (2002). Nagrana do filmu „It’s all about love” z muzyką Zbigniewa Preisnera piosenka „Like a dream” znalazła się na płycie „Praisner’s Voices” stanowiącej autorską kompilację najlepszych głosów w utworach kompozytora.
Dominika Rydz-Kancler – instruktor zajęć wokalnych IV turnusu w Ustroniu
Wokalistka i trener wokalny, autorka tekstów. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Pabianicach, swój głos kształciła pod kierunkiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Piotra Hajduka, Bartka Cabonia. Śpiewa od najmłodszych lat. Laureatka wielu festiwali i konkursów piosenki w Polsce i za granicą, m.in.: Ogólnopolski Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”(Grand Prix 2004), Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Koninie, Międzynarodowy Festiwal im. Anny German w Zielonej Górze, Międzynarodowy Festiwal im. Anny Jantar we Wrześni, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Universong na Teneryfie, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Saules Zakis w Rydze i wielu innych. Jako wokalistka, a także jako organizator i kierownik muzyczny czynnie bierze udział w wielu projektach artystycznych, ostatnio jako autorka tekstów i wokalistka wraz z Michałem Makulskim współtworzy projekt pod nazwą „Somnium” – autorskie kołysanki dla najmłodszych, a także śpiewa w zespole z łódzkimi muzykami: Przemkiem Benbenqiem Kuczyńskim, Marcinem Jagiełło i Wojtkiem Staniszem. Od 2008 r. pracuje również jako nauczyciel emisji głosu i trener wokalny. Pomysłodawczyni i organizatorka szesnastu edycji Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Śpiewaj i Tańcz”. Warsztaty odbywały się w różnych miastach w Polsce dwa razy do roku, za każdym razem ich zwieńczeniem był koncert oraz wydanie płyty, na której popularne polskie utwory w nowoczesnych aranżacjach wykonywali uczestnicy projektu. Prowadzi zajęcia wokalne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadzi zespoły i chóry. Jej podopieczni od lat zdobywają najwyższe laury w prestiżowych konkursach wokalnych a także z powodzeniem rozwijają swoje umiejętności na mniejszych i większych scenach. Jest pasjonatką śpiewu wielogłosowego i niebanalnych rozwiązań harmonicznych Kocha pracę na scenie i pracę z ludźmi. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 2-letniej Lilki.
Kamila Wolska – instruktor zajęć wokalnych IV turnusu w Ustroniu
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia polska ze specjalnością logopedyczną oraz studiów podyplomowych Kształcenie Głosu i Mowy w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła też I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnobrzegu w klasie fortepianu. Brała udział w licznych konkursach, koncertach, projektach muzycznych. Nagrała wiele piosenek na płyty „Wygraj Sukces”. W 2004 roku wraz z koleżankami w zespole KWADRO, reprezentowała Polskę na finale Junior Eurovision Song Contest w norweskim Lillerhammer. Na co dzień pracuje w Zespole Szkół Społecznych w Tarnobrzegu prowadząc zajęcia artystyczne i lekcje muzyki w gimnazjum oraz ucząc języka polskiego w liceum. Dodatkowo prowadzi prywatny gabinet logopedyczny i jest trenerem wokalnym. Po wielu warsztatach i szkoleniach szczególną uwagę poświęciła logopedii artystycznej. Emisja głosu, wyrazistość i poprawność mówienia, interpretacja tekstu, prawidłowe oddychanie, dobór repertuaru to jej konik. To właśnie liczne warsztaty wokalne i obozy artystyczne rozbudziły jej miłość do pracy z dziećmi i młodzieżą. Od wielu lat prowadzi zajęcia wokalne, na których kształci młode pokolenia kochające tak jak ona śpiew i scenę. Od początku wraz z tatą tworzyła wyjątkowość obozów artystycznych. Za największy swój sukces uważa swoją ukochaną córkę Michasię.
Filip Cembala – instruktor zajęć wokalnych IV turnusu w Ustroniu
Aktor i wokalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej oraz Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni.
Od 2008 roku pracuje na na deskach wielu teatrów w Polsce. współpracuje z Teatrem Scena Prezentacje w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Operą na Zamku w Szczecinie. Od 2011 roku jest aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie, gdzie zagrał role: m.in BJ w Balu manekinów, Dima w spektkalu Curikow, Mustafa w Kogucie w rosole, Parysa w Romeo i Julii, w wielu kabaretach, spektaklach muzycznych oraz koncertach. W 2012 roku został stypendystą Marszałka woj. zachodnio-pomorskiego i w ramach tego stypendium wyreżyserował widowisko słowno-muzczyne Waśnie tysiąca i jednej nocy. Wziął udział w wielu kultowych spektaklach, m.in.: Romeo i Julia, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Zorba czy Footloose. Pracował również w dubbingu, zagrał między innymi Krecika w bajce Safari. Nagrał piosenkę do bajki Kikoriki. Fani musicalu z pewnością znają go z Opery na Zamku w Szczecinie z roli Angel’a w szczecińskiej wersji musicalu Rent (za którą otrzymał nagrodę „debiut roku” na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni i nominację do Bursztynowego pierścienia w kategorii aktor roku ). Zagrał również Che w musiacalu Evita, w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, obecnie jest w próbach do Gorączki Sobotniej Nocy w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie zagra główną rolę.
Kamil Dominiak – instruktor zajęć wokalnych IV turnusu w Ustroniu
Aktor, wokalista, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Uczestnik kursu Drama Summer School: Acting in Musical Theatre w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Pracuje w teatrach muzycznych. Dotychczas występował jako Osioł w musicalu SHREK, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Brad w THE ROCKY HORROR SHOW, OCH Teatr w Warszawie, Tremont w JERRY SPRINGER THE OPERA, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Janek w NIE MA SOLIDARNOŚCI BEZ MIŁOŚCI, Teatr Palladium w Warszawie. Pracował w zespole wokalnym Teatru Rozrywki w Chorzowie w spektaklu SWEENEY TODD: DEMOLICZNY GOLIBRODA Z FLEET STREET. Na scenie Teatru Studio w Warszawie, zagrał główną rolę- Wiktora- w spektaklu PANNY Z WILKA. Wystąpił w BALLADYNIE w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od niedawna współpracuje z Teatrem STU w Krakowie, gdzie można go oglądać w WESELU. Kamil zajmuje się również dubbingiem. Podkładał głos m.in. w filmie LEGENDY SOWIEGO KRÓLESTWA: STRAŻNICY GA’HOOLE. W ramach współpracy z teatrem tańca Kompania PRIMAVERA wystąpił w monodramie IKAR.
Danuta Piątkowska – wychowawca
Absolwentka Filologii Polskiej WSP w Kielcach. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie plastyki i muzyki” oraz Studium Dramy w Polskim Ośrodku Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży – ASSISTEJ. Jest nauczycielem dyplomowanym, uczy języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Matka trójki bardzo udanych dzieci i żona bardzo udanego męża:)
Krzysztof Wolski – kierownik IV turnusu w Ustroniu
Nauczyciel biologii w Zespole Szkół Społecznych nr. 1 w Tarnobrzegu. Od wielu lat wychowawca i kierownik na obozach artystycznych. Mąż bardzo udanej żony, i tato fantastycznej córki Michasi:)
Kacper Piątkowski – realizacja nagrań
Student informatyki, absolwent Szkoły Muzyczne II stopnia w klasie fortepianu. Realizator dźwięku w warszawskim Radiu Bajka oraz w Teatrze Małego Widza w Warszawie. Realizator nagrań na wielu obozach artystycznych.